Bireysel Kullanım Koşulları

1. antin.net bireysel üyelik ücretsizdir. Bireysel üyelik oluşturan kullanıcılar işbu sözleşme içinde "Üye" olarak adlandırılır.

2. antin.net, bireysel üyelerine internet üzerinde özgeçmiş hazırlama, kaydetme ve iş başvurusu yapma olanağı tanımaktadır.

Üye, özgeçmiş kapsamında vermiş olduğu tüm bilgilerin doğru, geçerli ve güncel olduğunu, bunların gerçeğe aykırı, eksik veya aldatıcı/yanıltıcı olması nedeniyle antin.net’in ve/veya 3.şahısların herhangi bir zarara uğraması halinde tüm zararları aynen ve derhal tazmin edeceklerini kabul ve taahhüt eder.

3. İzin veren üyelerin özgeçmişleri, işveren firmaların antin.net üzerinde yaptıkları özgeçmiş bankası aday aramalarında ya da ilan önerilerinde görüntülenebilmektedir. İzin verilen özgeçmişler ayrıca bireysel üyenin isteği doğrultusunda "bireysel gizlilik prensipleri" gözetilerek aşağıda belirtilen 3 fonksiyondan biri ya da hepsi seçilerek, istenilen formatta kaydedilebilmektedir.

 • İsim, soyadı, telefon ve adres gibi kişisel bilgilerini gizleyebilme
 • Şu anda çalışmakta olduğu kurumu gizleyebilme
 • Referanslarının bilgilerini gizleyebilme
 • 4. Bu kapsamda antin.net’e kişisel bilgilerin temin edilmesi, bunların antin.net tarafından belirlenecek/uygun bulunacak şekilde kullanımına muvafakat edildiği anlamına gelecektir.

  Siteye kaydedilen bilgilerin diğer Üyeler ve/veya 3. kişiler eliyle kullanılmış olması ve/veya 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nda düzenlenen manevi hakların ihlal edilmesi ve/veya her ne şekilde olursa olsun herhangi bir zarara uğramanız halinde antin.net’in hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

  5. Özgeçmiş üzerinde kişisel bilgiler gizlenerek görüntülenmeye izin verilmişse işveren firmaların özgeçmiş sahibi adaya ulaşabilmeleri sadece antin.net aracılığı ile özgeçmiş sahibine e-posta gönderilmesi ile mümkün olmaktadır.

  İzin vermeyen üyelerin özgeçmişleri, kurumsal üyelere ilanları doğrultusunda önerilmeyecek ve kurumsal firmalarca antin.net özgeçmiş bankası aramalarında hiçbir şekilde görüntülenmeyecektir. Sadece özgeçmiş sahibi üye kendi isteği doğrultusunda iş arayışına uygun ilanlara başvurduğunda ilgili işveren firmalar tarafından özgeçmiş görüntülenebilmektedir. Özgeçmişlerin aktif ya da pasif olma durumları özgeçmiş güncelleme sırasında değiştirilebilmektedir.

  6. İşveren şirketler, iş ilanlarına başvuruda bulunan iş arayanlar ile "Başvurularım" bölümünde yer alan "Mesajlar" bölümü aracılığıyla iletişim kurmaktadır. Bu mesajlar, başvurunuz iletildi bilgisi içeren "iletim mektubu" ve "okunmamış/okunmuş mesaj" olarak ikonlar ile belirtilmektedir. Ayrıca, antin.net, şirketlerin adaylara sistem içinden ilettiği mesajlar için e-posta aracılığıyla bilgilendirme yapmaktadır.

  7. İşveren şirketlerin, başvuruda bulunan adaylara, bilgi vermesi, yalnızca kendi inisiyatiflerindedir.

  8. antin.net; reklam, banner veya sponsorluk veren şirketlerin internet sitelerine ilişim (link) sağlamaktadır. antin.net, ilişim verdiği sitelerin bilgi kullanımı, etik ilkeleri ve gizlilik prensiplerinden sorumlu değildir.

  9. antin.net'te yayınlanan yazı, grafik ve istatistikler (Materyaller) üçüncü kişiler tarafından izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan içerik materyalleri ya da fonksiyonalite antin.net izni alınmadan başka mecralarda yayınlanamaz veya diğer internet sitelerine erişim verilemez.

  10. antin.net üye ve ziyaretçilerinin site ile ilgili tarafımıza ulaştırdıkları her türlü istek, öneri, yorum ve soruları içeren bilgiler site performansını ölçmek açısından saklanmaktadır. Bu bilgiler kişilerin kendilerine yanıt vermek ve site etkinliğini artırmaya yönelik araştırmalarda kullanılmak dışında başka bir amaç için kullanılmayacaktır.

  11. Üye, üyelikten ayrılmaları durumunda antin.net’ten herhangi bir hak talep edemezler. Üyenin üyeliği sona erdirmesi halinde ve talep etmesi halinde yasal olarak tutması gerekli veriler dışında Üye’ ye ait verileri, Üye’ nin talebi halinde yok etmeyi veya silmeyi veya anonim hale getirmeyi taahhüt eder.